V. oddělení - PUZZLÍCI


Variabilní odrážedlo

12.4.2019

Díky zapojení naší školy do projektu "Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání ORP Dobříš II" navštívila v prosinci družina Národní zemědělské muzeum v Praze. Tentokrát, v rámci dalšího rozvoje polytechnické gramotnosti, dostaly děti dřevěnou variabilní stavebnici, která vznikla ve spolupráci se Střední školou stavebních řemesel v Brně - Bosonohy. Stavebnici děti převzaly v kanceláři MAS Brdy - Vltava.

Děti projevily o stavebnici velký zájem, při montování předvedly obdivuhodnou spolupráci. Podle návodu nejprve sestrojily odrážedlo v podobě tříkolky. Když se povozily, tříkolku rozmontovaly a ihned se s nadšením pustily do montáže dvojkolového odrážedla. Následovalo další projíždění, které si děti moc užily.

Tato činnost posílila manuální zručnost, vzájemnou spolupráci a vztah dětí k práci.

Fotografie naleznete zde: sd1zs.rajce.idnes.cz/190412_Variabilni_odrazedlo/


Enkaustika

27.3.2019
 
Enkaustika je úžasná tvořivá technika. Jedná se o malování horkým voskem. Kombinace barev přináší obrovské překvapení a radost, rozvíjí naši fantazii.
Každá malba je nádherná, podívejte se sami...
 
 
Fotografie naleznete zde:sd1zs.rajce.idnes.cz/190327_Enkaustik/

 


Lízátka

25.2.2019

Matyáš slavil svátek a přinesl pro všechny děti ve družině lízátka. V rámci odpočinku a relaxace jsme si se zavřenýma očima vychutnávali jejich chuť a poté si vyprávěli, jaké představy a pocity děti měly. Někdo si jen vychutnával jahodovou, pomerančovou či coca colovou příchuť, jiný se ocitl na pláži nebo doma u své rodiny.

sd1zs.rajce.idnes.cz/190225_Lizatka/


Rekord

21.1.2019

Minulý týden si děti chtěly vyzkoušet nějaké to Nej...

Nejdříve připravily "leaserovou" prolézačku a zkoušely, kdo dokáže prolézt, aniž by se dotkl překážky. Úkol byl velmi náročný a nikomu se nezdařil.

Adam a Lukáš se rozhodli, že postaví ze stavebnice sloup až ke stropu. V tom jim pomáhali Filip, Matyáš a Tomáš. Po několika dnech se jim to přece jen podařilo a ještě vymysleli pro ostatní děti matematickou úlohu. První den na sebe postavili 57 kostek o straně 5cm, další den přidali 12 kostek. V den, kdy se sloupek dotkl stropu, skládal se z 80 kostek. Kolik měřil centimetrů?


Fotografie naleznete zde: sd1zs.rajce.idnes.cz/190121_Rekord_SD_V


Vánoční čaj

 
19.12.2018
 
V tento zimní čas všichni rádi pijeme horký čaj, proto jsme si s dětmi ozdobili konvičky a hrníčky, i když jen z papíru. Všichni se už těšíme na Vánoce, ke kterým neodmyslitelně patří cukroví, takže nemohlo chybět ani na našem obrázku.
 
 
Fotografie naleznete zde: sd1zs.rajce.idnes.cz/181219_Vanocni_caj/

Podzimní rýmování

"Anička má listí ráda,
padá, je to paráda,
je ho plná zahrada."
"Drak jako mrak
vyletěl až do oblak.
V oblacích si sedí drak,
kouká na něj mrak."
"Na podzim listy padají,
zvířata potravu sbírají."
"Drak vyletěl na mrak,
měl barevný frak.
Na obloze však objevil se drak,
měl růžový frak."
"Listí žloutne, opadává,
datel zprávu vyťukává."
 
"Ptáci do teplých krajů odlétají,
medvědi se do brlohů schovávají."
 
 
 
Tak takhle jsme si jedno podzimní odpoledne rýmovali.
 
 
 
 
 

Hra s barvou

S barvou jsme si hráli,
brčkem rozfoukali,
podzim září barvami
nad našimi hlavami....