EXKURZE V NÁRODNÍM
ZEMĚDĚLSKÉM MUZEU V PRAZE

Naše škola se zapojila do projektu "Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání ORP Dobříš II". V rámci rozvoje polytechnické gramotnosti byla školní družině umožněna exkurze do Národního zemědělského muzea.

Prohlídku jsme začali s lektorem, který si s dětmi vyprávěl u vánočního stromku s nádherným keramickým betlémem o vánočních zvycích. Provedl nás expozicí Rybářství, kterou oživují velká akvária se sladkovodními rybami. Děti si mohly vyzkoušet rybářské oblečení, či ulovit rybičku, i když jen dřevěnou.

Další expozice jsme si procházeli sami a v každé z nich si děti ověřovaly své znalosti a dovednosti formou interaktivních her. Pomocí virtuálních efektů mohly děti zasahovat do dějů a mechanickými prvky je ovládat, což nejvíce využily v expozici Myslivost. Děti se dále seznámily s historií zemědělství, prohlédly si originální ruchadlo bratranců Veverkových i další zemědělské nástroje a sbírkové předměty včetně preparátů hospodářských zvířat.V expozici Voda v krajině si zalistovaly interaktivními skleněnými knihami, ve skleněných válcích viděly sílu vody. Laboratoř ticha nám umožnila nahlédnout do buněčné úrovně lesa. Nejvíce se dětem líbilo v gastronomické herně, kde si mohly vyzkoušet nakupování, viděly vybavení  kuchyně našich babiček a prababiček.Zejména chlapci byli nadšeni z více jak dvaceti typů vystavených traktorů v expozici Jede traktor.

Nevynechali jsme ani návštěvu střešní zahrady, odkud je jedinečný výhled na Prahu.

Odpoledne v muzeu nám rychle uběhlo a domů jsme se vraceli plni zážitků a nových poznatků. Rozhodně všem doporučujeme toto muzeum navštívit.


Fotografie naleznete zde: caevaca.rajce.net/181212_SD_Zemedelske_muzeum

                                     sd1zs.rajce.idnes.cz/181212_zemedelske_muzeum/

 


Soutěž "Příbramský anděl"

28.11.2018

I letos se naše školní družina zúčastnila soutěže "PŘÍBRAMSKÝ ANDĚL".

Zatímco se čekalo na vyhodnocení, měly děti možnost vyrábět si vánoční přáníčka a dekorace z různých druhů materiálů. Mohly si vymodelovat i cukroví z marcipánu.

 

V kategorii Nejkrásnější vánoční stromek jsme obhájili loňské 1. místo. Ozdoby vytvořily děti z oddělení ŠD II FIGURKY a ŠD VII KUŽELKY. 

 

V kategorii Socha na téma Anděl získala 3. místo ŠD VII KOTVIČKY.

 

Další 3.místo obsadil Tobiáš Rezek z ŠD IV ŽOLÍCI v kategorii Obraz na téma Mikuláš.

 

 

Ze všech úspěchů máme obrovskou radost. Všichni jsme si dopoledne, ve kterém nechyběl zpěv koled, velmi užili.

 

 

Fotografie naleznete zde: sd1zs.rajce.idnes.cz/181128_Pribramsky_andel/


Vybarvování s Vlaďkou

22.11.2018

Ve čtvrtek k nám po roce přijela paní Vlaďka. Velice jsme se na ni a její vybarvování moc těšili. Letos jsme barvili nejen polštářky, ale i panenky, panáčky a tašky.


Fotografie naleznete zde: sd1zs.rajce.idnes.cz/181122_Vybarvovani_s_Vladkou


Pouštění draků na Bzdince

19.10.2018
 
Kromě slunce, kromě mraků
bylo nebe plné mraků,
první, druhý, třetí
modrým nebem letí....

 


Hokejbal

17.10.2018

Veřejná Sportovní Akademie ve spolupráci s Regionálním svazem hokejbalu pro Prahu a Středočeský kraj připravila pro děti akci s názvem HRAJ HOKEJBAL! Byli jsme na tento sport zvědavi, a tak jsme si ho zašli vyzkoušet. Po celou dobu se nám věnovali trenéři a učili nás dovednostem s hokejkou a míčkem.


Fotografie naleznete zde: sd1zs.rajce.idnes.cz/181017_Hokejbal/"Každý svého zdraví strůjce"

Dne 5. října jsme navštívili tuto putovní výstavu, kde si děti mohly ověřit svůj postřeh, obratnost, smyslové dovednosti a prohloubit si své znalosti o lidském těle. Nejvíce se dětem líbil tanec na pódiu a možnost zaboxovat si. Kromě zážitků si s sebou odnesly i drobné odměny.


Fotografie naleznete zde: sd1zs.rajce.idnes.cz/181005_Vystava_Kazdy_sveho_zdravi_strujce/